مراقبت از پوست

معرفی بهترین ضد جوش ایرانی

معرفی بهترین ضد جوش ایرانی

یکی از معضلاتی که بسیاری از افراد به خصوص نوجوانان به آن دچار می شوند، جوش است. جوش زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می گردد. استفاده از محصولات ضد جوش راه حل مناسبی برای رفع این معضل می باشد. در این مطلب قصد داریم ۵ نمونه از بهترین ضد جوش های ایرانی را بررسی و معرفی کنیم!

ویژگی های یک ضد جوش مناسب چیست؟

در ابتدا بهتر است تا ویژگی های یک ضد جوش خوب را بدانیم. یک ضد جوش باید علاوه بر این که فاقد چربی باشد، بتواند ترشح چربی را در پوست کنترل کند و آنتی باکتریال باشد.

بهتر است حاوی ترکیبات رطوبت رسان باشد تا باعث خشکی پوست نگردد. استفاده از ترکیبات ضد التهابی نیز نقش موثری در جلوگیری از قرمزی و التهاب پوست و کاهش اثرات جوش روی پوست دارد.

برخی از موثر ترین و مهمترین ترکیبات ضد جوش

سالیسیلیک اسید

این ماده از پوست درخت بید و برگ درخت زمستانی به دست می آید و یک آلفا هیدروکسی اسید می باشد. این ماده پیوند های بین سلول های پوستی را سست می کند و با از بین بردن کلاژن آنها باعث از بین رفتن لایه سطحی چوست و سلول های مرده می گردد. در واقع سالیسیلیک اسید یک لایه بردار ملایم است که از مسدود شدن منافذ پوستی جلوگیری کرده و مانع از ایجاد جوش می گردد.

 

بنزوئل پراکسید

یک ترکیبت شیمیایی است که به صورت موضعی روی پوست استفاده می شود. این ماده خاصیت آنتی باکتریالی دارد و وزمانی که روی پوست قرار می گیرد باعث آزاد سازی اکسیژن می گردد. اکسیژن آزاد شده درون منافذ مسدود پوست نفوذ کرده و باعث از بین رفتن باکتری عامل جوش می گردد.

این ماده برای درمان آکنه های خفیف و متوسط ایده آل می باشد و در مقایسه با سالیسیلیک اسید عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد.

 

سولفور

یا گوگرد! در طبیعیت به عنوان عنصر خالص یا به عنوان مواد معدنی سولفید یافت می شود. گوگرد این ماده یک آنتی باکتریال بسیار قوی است که باعث از بین رفتن باکتری عامل جوس می گردد.

علاوه بر این سولفور مانند سالیسیلیک اسید یک لایه بردار ملایم بوده که سلول های مرده روی سطح پوست را از بین می برد. این ماده همچنین کنترل کننده ترشح چربی در پوست بوده و مانع از چرب شدن و مسدود شدن منافذ آن می گردد.

معرفی بهترین ضد جوش ایرانی
اسید گلیکولیک

یک آلفا هیدروکسی اسید بوده که از گیاه نیشکر به دست می آبید و خاصیت لایه برداری دارد. این اسید سلول های مرده روی سطح پوست را از بین می برد و مانع از مسدود شدن منافذ پوستی می گردد. این امر نقش موثری در پیشگیری از ایجاد جوش دارد. علاوه بر این، اسید گلیکولیک پوست را رطوبت رسانی نیز می کند.

 

اسید آزلائیک

یک اسید طبیعی که از دانه های گندم، چاودار و جو به دست می آید. این اسید خاصیت لایه برداری دارد و در مقایسه با AHA و BHA اسید ها ملایم تر است.

اسید آزلائیک علاوه برلایه برداری از پوست، حذف سلول های مرده و جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست، ترشح چربی را نیز کنترل می کند.

 

روغن درخت چای

روغنی معطر که ازدرخت ملالوکا آلترانیفولیا یا درخت چای (بومی استرالیا) به دست می آید. این روغن خاصیت آنتی باکتریالی بسیار قدرتمندی دارد و پوست را به طور کامل ضد عفونی می کند به طوری که برای درمان مشکلات قارچی و باکتریایی بسیار موثر می باشد.

معرفی بهترین ضد جوش ایرانی

کرم ضد جوش قوی درماتیپیک

این کرم کنترل کننده ترشح چربی در پوست می باشد و از مسدود شدن منافذ پوست در اثر چربی و سلول های مرده جلوگیری می کند. در فرمولاسیون آن از عصاره سیلیمارین، آلوئه ورا و یاس بنفش و سالیسیلیک اسید استفاده شده است که سلول های مرده روی پوست را حذف کرده و مانع از ایجاد جوش می گردند. این کرم همچنین حاوی ترکیبات رطوبت رسان می باشد و از خشکی و دهیدراته شدن پوست جلوگیری می کند.

ژل-ضد-آکنه-ژنوبایوتیک-مدل-SebuGen-1

ژل ضد آکنه ژنوبایوتیک مدل Sebugen1

خاصیت ضد التهابی داشته و به کاهش قرمزی پوست کمک بسیار زیادی می نماید. این کرم ترشح چربی را در پوست کنترل می کند و مانع از چرب شدن بیش از اندازه پوست و برق افتادن پوست می گردد.

این ژل حاوی سالیسیلیک اسید و روغن درخت چای می باشد که خاصیت لایه بردار داشته و سلول های مرده را از روی پوست حذف می کند. همچنین آنتی باکتریالی بسیار قوی بوده و باعث از بین رفتن باکتری عامل آکنه از روی پوست میگردد.

کرم ژل فاز حاد اکنس ۲ ساین اسکین

این کرم همان طور که از نامش نیز پیداست برای مراحل حاد آکنه مناسب است. در فرمولاسیون آن از روغن درخت چای استفاده شده که خاصیت ضد میکروبی بسیار قوی دارد و پوست را ضد عفونی می کند.

همچنین کنترل کننده ترشح چربی در پوست می باشد. در فرمولاسیون این کرم ژل از عصاره بابونه و نیاسینامید استفاده شده است که خاصیت ضد التهابی به آن بخشیده و مانع از قرمزی پوست می گردند.

ژل ضد جوش اسکین وان

یک آنتی باکتریال بسیار قوی بوده که انواع جوش و کومدون را درمان می کند. ترکیبات رطوبت رسان استفاده شده در این محصول از خشکی پوست و دهیدراته شدن آن جلوگیری می کند. اما در عین حال این ژل ترشح چربی را در پوست کنترل کرده و از چرب شدن پوست پیشگیری می کند.

همچنین به واسطه دارا بودن سالیسیلیک اسید در فرمولاسیون خود، پوست را لایه برداری کرده و سلول های مرده را از روی سطح پوست حذف می کند.

ژل ضد جوش ام کیو

ترشح چربی را در پوست کنترل می کند و از بروز جوش و آکنه در اثر مسدود شدن منافذ پوست با چربی جلوگیری می کند.

این محصول آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده پوست می باشد و مانع از رشدو نمو باکتری عامل جوش می گردد و به درمان انواع جوش های سرسیاه، سر سفید و زیر پوستی کمک می کند. علاوه بر این حاوی سالیسیلیک اسید بوده که پوست را از سلول های مرده لایه برداری می کند.

کلام آخر ...

جوش جزو بیماری های پوستی محسوب نمیگردد و روش درمان بسیار ساده ای دارد. در ابتدا لازم است که به طور پوست و ۲ نوبت در طول روز پوست خود را با شوینده ضد جوش تمیز کنید و سپس از تونر های ضد جوش استفاده کنید.

بعد از شستشو پوست از کرم های و ژل های ضد جوش استفاده نمایید.

آبرسانی را انتخاب کنید که غیر کومدوژنیک باشد و از استفاده لوازم آرایشی کومدوژنیک بپرهیزید.

در نهایت این صبر و تداوم در درمان است که شما را به نتیجه دلخواه خواهد رساند.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.